Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak je to s tím béčkem? Zakladatel odpoví.

 Založení „Béčka“

   Byl jsem požádán autorem těchto webových stránek, abych se vyjádřil k založení fotbalového týmu Pavlov „B“. Nejdříve se ,ale vyjádřím k okolnostem, které tomu předcházely. A to se nejprve musím vrátit úplně na začátek historie SK Pavlov.
    Sportovní klub SK Pavlov se začal formovat na podzim roku 2000,kdy jsem se rozhodl spolu s bratrem Radimem a Pavlem Noskem v naší obci Pavlov založit fotbalový tým. Po vyřízení všech potřebných formalit byl na jaře roku 2001 založen Sportovní klub Pavlov a v srpnu 2001 začal jeho fotbalový tým hrát IV. třídy sk. „B“ jihlavského okresu.
    Bohužel v naší obci v té době nebylo fotbalové hřiště a museli jsme tedy domácí fotbalová utkání odehrát na hřišti na Hladově. Na Hladově jsme odehráli několik sezón a na podzim roku 2005 po postupu do III. třídy jsme domácí fotbalové utkání začali hrát na pronajatém hřišti v obci Hodice.
    Již od začátku vzniku SK Pavlov jsem já i další funkcionáři a hráči SK Pavlov usilovali o výstavbu nového sportovního fotbalového areálu v obci Pavlov. Toto se nám za velkého přispění obce Pavlov ,sponzorů a ČSTV podařilo. Na podzim roku 2006 začaly pozemní práce a areál byl dokončen v létě roku 2008.
     V prvních sezónách v týmu SK Pavlov hráli pouze pavlovští hráči a během následujících sezón se tým doplňoval z hráčů z okolních vesnic. Kádr týmu se postupně zkvalitňoval a někteří hráči z výkonnostních důvodů již nedostávali tolik příležitostí a s fotbalem z těchto a také z rodinných důvodů skončili. I já jsem během jarní sezóny roku 2008 oznámil spoluhráčům, že po této sezóně s fotbalem končím i když mi samozřejmě bude líto,že si na novém hřišti nezahraji. Někteří spoluhráči tomu nevěřili,ale fotbal již hraji přes 20 let a je potřeba dát prostor mladším a lepším hráčům než jsem já.Přesto jsem spoluhráčům slíbil,že když bude potřeba,tak si rád za tým Pavlova rád znova zahraji. Což jsem splnil v podzimním utkání v Červeném Hrádku,kde chyběl z pracovních důvodů brankář SK Pavlov a tak jsem musel do brány. Za mého malého přispění tým Pavlova v Červeném Hrádku vyhrál 1:0.
     Při ukončení mé aktivní hráčské kariéry jsem spoluhráčům řekl, že pokud budu hrát pravidelně fotbalové zápasy tak pouze za „B“ tým SK Pavlov.Nevěděl jsem co tato má věta způsobení za pozdvižení.Myslel jsem si,že „B“ tým bude založen až po postupu současného týmu do okresního přeboru.Po odehrání prvních utkání na domácím hřišti se mě někteří bývalí fotbalisté a dorostenci ptali,jak to bude z „B“ týmem,zda již bude příští rok.Já jsem jim řekl,že to není tak jednoduché,pokud po této fotbalové sezóně 2008/2009 nepostoupí do okresního přeboru současný fotbalový tým SK Pavlov,bude to velmi komplikované s „B“ týmem.Musel by „B“ tým hrát jinou skupinu III. třídy a dojíždět větší vzdálenosti na venkovní zápasy.Dále by také byl omezen hráčský kádr,hráči z jednoho týmu by nemohli hrát za druhý tým.V tomto případě by musel být dostatek hráčů v „A“ týmu a dalších 15 lidí v „B“ týmu.Samozřejmě úplně nejlepší by bylo,kdyby součastný tým SK Pavlov postoupil do okresního přeboru a mohli se oba týmy doplňovat.V „B“ týmu by dostavili šanci mladí fotbalisté a také by zde bylo místo pro „staré pány“ jako jsem já.
      V současné době je těžké hovořit o založení „B“ týmu i když jsme již odehráli v rámci tréninku dva přípravné zápasy s „A“ týmem.Oba dva jsme prohráli a to 3:1 a 2:0. Na konci podzimní sezóny si uděláme takové malé hráčské sezení jestli do toho půjdem a s jakým trenérem. Pokud ano a na jaře roku 2009 budeme trénovat nevidím problém v založení „B“ týmu.
        O tom,jaký bude osud „B“ týmu Vás samozřejmě budu na těchto stránkách informovat.

                       Sportu zdar,fotbalu zvlášť
                                                                            Zdeněk Nechvátal

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

správec - anonimovi

zaky dame ,pracuje se na tom
cau.

anonim - footbal

tak jedem pokracovat s tihlech celych stranek!!

anonim - footbal

by jste tam mohli dat zaky a pokracujte vtich stranek jsou dobry!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

správec - budoucí,současní členovéBéčka?!

kdo z vás co tu občas je by si občas (ze začátku) nechal dat latu a udělal si žízeň?